Oznámení
Smazat vše

Parkování

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Reactions
154 Zobrazeno
Příspěvky: 0
Admin
Úvodní téma
(@alpinetrainz)
Nováček
Přidal se: před 8 roky

Od března 2022 platí ve Vídni regulace v podobě souvislých a zpoplatněných zón krátkodobého parkování, zahrnujících takřka celé katastrální území města. Parkování je možné pouze s parkovacím lístkem nebo „parkovací nálepkou“ určenou rezidentům. Dobrý důvod, proč vystoupit z auta a místo toho použít veřejnou dopravu.  Ať již se chystáte vyrazit na prohlídku města, na nákupy nebo do restaurace – metrem, tramvajemi a autobusy podniku Wiener Linien (městský dopravní podnik) se tam dopravíte rychle a spolehlivě.

 

Téměř celé území Vídně představuje zónu krátkodobého parkování, pro niž platí následující: 

  • pondělí až pátek od 9:00 do 22:00 hod. (kromě státních svátků)
  • maximální doba parkování je dvě hodiny
  • v parkovacích zónách, které jsou vyznačeny v Plánu města Vídně

Ve vídeňských nákupních ulicích mohou platit odlišná pravidla krátkodobého parkování, o nichž jste také na těchto místech informování prostřednictvím zvláštních tabulek.

Na jednostopá vozidla, jako jsou mopedy a motocykly, se pravidla zón krátkodobého parkování nevztahují. 

 

Parkovací lístky jsou k dispozici v papírové podobě a elektronicky prostřednictvím služby Handyparken.

 

Cena za 30 minut: 1,10 € (r.2022)

 

V zónách krátkodobého parkování potřebujete parkovací lístek již od první minuty parkování, tedy i při krátkém zastavení, jako například při vykládání zavazadel. K dispozici jsou bezplatné 15minutové parkovací lístky, které můžete získat v hotelích, trafikách, v informačních bodech Tourist-Info nebo také pomocí mobilního telefonu a služby Handyparken. Bezplatný 15minutový parkovací lístek nelze kombinovat s jinými parkovacími lístky.

Parkovací lístek musí být kompletně vyplněn a umístěn na viditelném místě za čelním sklem. Pokud je současně použito několik parkovacích lístků, musí být na každém z nich zaškrtnut stejný čas příjezdu.


Ve všech městských okrscích jsou k dispozici parkovací místa speciálně vyhrazená pro rezidenty, která jinak NESMĚJÍ být použita, a to ani s platným parkovacím lístkem (hrozí pokuta!)


Při návštěvě města doporučujeme vysednout z auta a použít raději veřejnou dopravu. Výhodné parkování je možné na okrajích města ve vídeňských parkovacích centrech Park & Ride, a to již od 3,60 € za den. Všechna parkovací centra Park & Ride jsou přímo napojena na linku metra, abyste se do centra města dostali rychle a pohodlně.

Zdroj: wien.info

Sdílet: