Pinzolo
Městečko Pinzolo, které leží v provincii Tridentsko ve výšce 800 m.n.m. Je to spádová obec Madonna di Campiglio a okolních obcí. Obec může nabídnout velkou škálu hotelů a to od třech hvězdiček do čtyř. Mnoho barů a restaurací, obchodů a kulturním sortimentem. Lanovka Pra Rodont, která díky skipasu vás vyveze s přestupem do výšky 2.100 m na sjezdovky červené, modré či černé. Odtud je možné jet i do obce Madonna di Campiglio, ale zde je nutné díky slevám 29 eur doplatit si skipas i toto lyžařské středisko.
Madonna di Campiglio
Leží v autonomní provincii Tridentsko ve výšce 1.550 m. nedaleko Passo Campo Carlo Magno, mezi brentskými Dolomity a alpskými horskými skupinami Adamello a Presanella. Regionální obec je Pinzolo. Palù di Madonna di Campiglio patří do obce Tre Ville, která byla vytvořena v rámci územní reorganizace. Vyhlášené středisko letních, ale zejména zimních dovolených s mnoha lyžařskými lanovkami, je jedním z největších lyžařských center v Itálii, vhodné pro alpské lyžování a jízdu na snowboardu.
Silnice s velkým převýšení začíná když opustíme dálnici A22 v Trentu (Trento-Centro), SS45bis silnice, která bude obsahovat několik serpentin a mnoho tunelů, bude postupně překonávat velké převýšení. V obci Sarche je nutné se napojit na silnici SS237 a po této silnici pokrčovat až do obce Tione di Trento, kde se napojíme na SS239, spojující Val di Sole s údolími Giudicarie vedoucí přes alpské průsmyky oblasti Campo Carlo Magno.
Národní park Adamello Brenta
Národním park Adamello-Brenta byl roce 1928 založen a to těsně před začátkem druhé světové války – s přímým zapojením pak Senatore Gian Giacomo Gallarati Scotti , v rámci zachování projektu “medvěda hnědého – jaké nové komplexní národní chráněné krajinné oblasti. Potíže nastali však slučováním do takových projektů, které se změnili až po válce, s realizací v roce 1967 na „Adamello Brenta“, který v roce 1983 – na Lombardie straně – se změnil na regionální park Adamello. Rozkládá se v západním Trentinu, mezi údolím ne se Giudicarie a di Sole údolí, na území o rozloze více než 620 kilometrů čtverečních, která zahrnuje horské skupiny dell ‘ Adamello-Presanella (ve kterém se nachází jeden z největších ledovců Evropy ) a Dolomiti di Brenta . Parku je také odpovědný za ochranu kvality vod mnoha potoků a více než 80 jezer, zahrnuté v této oblasti, se zvláštním důrazem na Tovel , známý pro své červené zbarvení, které jeho vody vzali v určitých algare kvetoucích sezónách až 1964.
Adamello Brenta Přírodní park se těší mimořádné bohatství divoké zvěře, a to díky celistvosti a rozmanitosti životního prostředí na svém území. U všech druhů jsou přítomny charakteristiky Alp, mezi nimiž vyniká hnědý medvěd ( Eurasian hnědý medvěd ), symbol zvířat společného parku pokraji vyhynutí a nyní rozšiřuje díky speciálnímu zásahu znovuzavedení. Přítomen, protože v posledních několika letech i další dvě „velkých šelem“ evropský, vlk ( Canis lupus italicus ) a rys ( Lynx lynx ) , zatímco se dobře šíří lišky ( Vulpes vulpes ) se jezevec, kuna, lasice a lasička ( Mustela nivalis ).
Na celém alpském oblouku, v průběhu dvacátého století, nenastali optimální podmínky: menší populace medvěda hnědého zaznamenal pomalý a neúprosný pokles počtu, až se dostal na seznam ohroženého druhu. Na začátku devadesátých let byla situace dramatická: pouze v západním Trentinu byl poslední zbytek, které bylo postupně sníženo, nicméně další záblesky hrozící extinkce (pouze 3 exempláře dotazované pomocí genetické analýzy v roce 1998). Přírodní park Adamello Brenta je autonomní provincie Trento a Národní ústav pro volně žijící živočichy, s podporou různých organizací, aby zahájily v 1996 financováním života ” Evropské unie , v” Life Project Ursus – ochrany medvěda hnědého obyvatel Brenta ‘, ambiciózní projekt obnovení populace, s cílem zabránit vyhynutí druhů.
Bohatost a rozmanitost flory a vegetace se setkají v Adamello-Brenta lze nalézt pouze v několika dalších oblastech Alpine Arc. Přítomnost dvou odlišných oblastí s různými geologickými vlastnostmi (na vápnitých horninách – usazené na Brenta a hornin rušivé krystalický dell ‘ Adamello-Presanella ) má přednost přirozený vývoj endemických druhů a rostlinných sdružení charakteristik, a to je zvláště patrný v vegetační pásy nad mezí stromy. Ze dna údolí a na svazích hory pokryté rozlehlými lesy, až po alpské louky ve vyšší nadmořské výšce, kde průkopníci ze světa rostliny se vzpírají špatnému počasí, chlad a vítr a kde poslední květiny lpějí houževnatě na skalách, celá vegetace parku je zdrojem hlubokého naturalistického zájmu a skvělý vizuální dopad. Přibližně jedna třetina plochy parku je pokryta lesy. Zde nejreprezentativnější druhy jsou: javor, modřín, vrba, habr a dub, dále jen‘ kvetoucí plevel. Ve výše uvedeném horské patře jsou stále typické formace bukového a smíšeného dřeva listnatých a jehličnatých stromů.
Vyšší rozšiřuje rozsah jehličnanů – smrk, modřín a borovice – který zaujímá absolutní většinu parku a dosahuje až do výšky 1900-2000 m. Smrková les pás, smrk, je proložený v pastvinách .