Champéry

Champéry se nalézá ve švýcarském kantonu Valais v okrese Monthey. V průměrné nadmořské výšce 1 050 metrů se nachází ve Val d’Illiez, na úpatí masivu Dents du Midi. Lyžařské středisko Champéry – Les Crosets má 50 km sjezdovek a 17 vleků, je připojen k  Portes du Soleil od Champéry-Planachaux lanovky a sedačkové lanovky 6-místné sedačkové lanovky Gran Paradiso.

Multipas

Multi Pass je vaším zlatým lístkem na velké množství aktivit ve 12 střediscích Portes du Soleil , v létě v alpském ráji. Užijte si to sami, se svou milou, vaší rodinou nebo skupinou vašich nejlepších přátel. Více o multipase je zde.

Pokud plánujete strávit den v regionu a chcete získat z vašeho pobytu co nejvíce, lze zakoupit za 11.- CHF * Multi Pass a užijte si neomezený přístup k mnoha místním aktivitám! Pokud je Portes du Soleil oblíbeným místem pro váš pobyt, pak Season Multi Pass je pro vás. Za pouhých 85.- CHF * můžete od 9. června do 9. září 2018 využívat neomezené aktivity Multi Passu. Pro děti do 5 let je Multi Pass ZDARMA!

* Nabídka platí od 9. června do 9. září 2018, v závislosti na dostupnosti. Otevírací časy a data zúčastněných členů se mohou lišit podle obvyklých prodejních podmínek. Povinná handsfree čipová karta stojí 1,50 CHF a je nevratná, ale opakovaně použitelná.

Lanové dráhy

Systém TSD Mossettes byl postaven v roce 1994 společností Garaventa a má délku 1877 metrů a výškový rozdíl 570 metrů. S hodinovým tokem 2400 lidí, který se nachází na začátku Les Crosets, je bezesporu v srdci mezinárodní oblasti Portes du Soleil. Zimě nebo v létě, dosáhl vrcholu, ať už pěšky, na kole nebo lyžování máte možnost objevit oblast Champéry-Les Crosets, jdete do Avoriaz (Francie), nebo jít na Champoussin nebo Morgins. V zimě vás restaurace přivítá na vrcholu a můžete si vychutnat panoramatickou terasu.

Lanovka Champéry – Croix-de-Culet

Lanovka spojující Champéry s Croix-de-Culet byla postavena v roce 1987 společností Garaventa. 2 kabiny se 125 místy, s hodinovým tokem 1000 lidí za 5 minut z 899 m nadmořské výšce s odjezdem v nadmořské výšce 1037 m v délce 1936 m. Na vrcholu je stanice lanovky s výhledem  360 ° z Croix-de-Culet. Po této krátké cestě si budete moci využít občerstvení na jedné z teras restaurací Planachaux. Pro horské cyklisty v létě a lyžování v zimě poskytuje lanovka přístup do mezinárodní lyžařské oblasti Portes du Soleil.

> Od 09/06 do 10/06/2018, každou sobotu a neděli mezi 8.45 a 4.45 hod.
Jen za pěkného počasí.> Od 16/06 do 28/06/2018 denně mezi 8:45 a 16:45.
Jen za pěkného počasí.> Od 29/06 do 02/09/2018 denně mezi 8:45 a 17:15.
Každých 30 minut.

> Od 03/09 do 17/09/2018 denně mezi 8:45 a 16:45.
Jen za pěkného počasí.

> Od 22/09 do 21/10/2018, každou sobotu a neděli mezi 8.45 a 4.45 hod.
Jen za pěkného počasí

Místa k turistice

Ornitologické centrum v Bretholet Passu je jedním z nejvýznamnějších míst v Alpách pro pozorování stěhovavých ptáků. Od srpna do října tisíce ptáků, od vrabců až po dravé ptáky, prolétají přes tento úzký průchod.

Jezero Morgins: Nachází se ve výšce 1 369 metrů nad mořem, stávající jezero je památkou ledovcového jezera. Dnes je tento malý rybník na jihu podél vlhké zóny vegetace, opevnění národního významu a vlhké louky.

Barme je jedním z nejkrásnějších lokalit v blízkosti Champéry, bukolického alpského údolí, kde klidné stády hospodářských zvířat pasou v rozkvetlých loukách, které jsou roztroušeny působivými bloky bílého vápence. Nesčetné alpské stvoření dělá své domovy v ochranném domě. Tento idylický alpský údolí stojí na úpatí pohoří Dents Blanches na hranicích s Francií a je výchozím bodem pro nesčetné turistické a pěší trasy. To je také nejdůležitější severojužní letová trasa přes Alpy pro stěhovavé ptáky.

Není překvapením, vzhledem k této strategické poloze a geografii byla Barme také velkou cestou pro kontraband v nedávné minulosti. Dnešní tematická turistická stezka vede návštěvníky zpět do starých dnů, kdy smluvní partneři pašovali zboží, zvířata a někdy i lidi po úzkých alpských stezkách a přes Col de Cou Pass. Vedle Col de Cou je Col de Bretolet, domov jednoho z nejvýznamnějších ornitologických stanic v Evropě. Od srpna do října se milovníci ptáků z celého světa doslova shromažďují na návštěvě tohoto jedinečného místa.  Bez ohledu na to, co je v této sezóně, je Barme skutečný přirozený zázrak, s neporušenými krajinami a bohatou a různorodou flórou a faunou.  Řada různých stezek věnovaných tématům geologie, fauny, flóry a místních dějin poskytuje řadu dalších informací a zajímavých anekdot, které návštěvu města Barme nabízejí nezapomenutelný a obohacující zážitek.

Les Dents du Midi

Drsná 3 kilometrová silueta pohoří Dents du Midi dominuje údolím Illiez a Rhône a je zřejmá z daleko vzdáleného pobřeží Ženevského jezera. Sedm úžasných vrcholů, ve výšce přes 3 000 metrů, jsou našimi strážci stále přítomnými a od nepaměti jsou ikonickým místním orientačním bodem. Dobrodružní turisté a horolezci mohou objíždět kultovní pohoří ve dvou, třech nebo čtyřech dnech a užívat si silných kontrastů v krajině mezi ledovci a zelenými horskými loukami.

Galerie

Návštěvníci města Champéry jsou často zaujati tím, že vidí obrovský nápis namalovaný přímo na skalní stěně na druhé straně údolí. Červené a bílé znamení signalizuje Galerie Défago, jednu z nejkrásnějších a nejvíce jedinečných procházek kolem Champéry. Stezka sleduje přírodní římsu o délce přesahující 600 m, která byla vytesaná na místě, aby vytvořila nepřetržitý průchod podél útesu směrem k vesnici. Galerie nabízí některé z nejlepších výhledů na Champéry a na celé Val d’Illiez, s rozlehlými kostely ve Val d’Illiez a Troistorrents v dálce. Velké květy z adenostylové rodiny zde rozkvétají a rozkvétají. Chodci s vertigem by měli být předem varováni; navzdory překážkám, které projíždějí po celé délce cesty, jsou stěžejní stěny útesů a podlaha údolí daleko pod výhledem na některé velmi působivé názory.

Je dobré vědět, že se můžete vrátit do vesnice z Cantine des Rives na malém turistickém vlaku Dents du Midi (bezplatná kyvadlová doprava).

 

 

Leave a Reply