Vánoční trhy ve Vídni 2021
V celém Rakousku platí Lockdown pro neočkované!
Federální vláda v neděli oznámila celostátní Lockdown pro lidi, kteří nebyli očkováni, a kteří neprodělali nákazu. Toto vstoupí v platnost o půlnoci. Uzamčení zahrnuje omezení odchodu pro všechny neočkované osoby od dvanácti let, uvedl spolkový kancléř Alexander Schallenberg (ÖVP). Vláda zopakovala výzvu ke zvýšení proočkovanosti a přislíbila další možná opatření.

Ochrana před koronavirem nebyla nikdy snazší než ve Vídni: Širokou škálu očkování ve městě doprovázejí bezplatné testy PCR. Ve Vídni platí „pravidlo 2G“ pro restaurace, hotely, služby pro objímání těla a většinu akcí: očkované nebo zotavené.

  • Očkování s a bez objednání zvolenou účinnou látkou: V ACV v Kaisermühlenu, na očkovacích autobusových stanicích a ve vybraných supermarketech. Očkování je možné i pro děti od pěti let.

Vánoční trhy ve Vídni

Když se v předvánočním čase rozzáří vídeňské mnohé nákupní ulice a adventní trhy, jedno místo zazáří obzvlášť jasně: Vídeňský vánoční sen na náměstí Rathausplatz je považován za jeden z nejkrásnějších a největších vánočních trhů v Evropě a nenavštěvují ho miliony lidí. hosté z domova i ze zahraničí každoročně za nic obdivováni.

Kromě tradičního vánočního trhu, který umí zaujmout rukodělnými výrobky, stánky se šperky a prodejnami punče, se o obzvlášť vánoční atmosféru stará především Rathauspark. Atmosférický a romanticky nasvícený vánoční svět potěší malé i velké: ruské kolo, kolotoče, stezka s ručně vyrobenými betlémy a samozřejmě vídeňský strom srdce jsou jen některé z vrcholů.

12. listopadu - 26. prosince 2021

Vyučená učitelka mateřské školy byla vybrána z několika uchazečů. Vídeňského Ježíška najdete především na vánočním trhu na náměstí Rathausplatz. Mladá žena v kostýmu bílého anděla navštíví také Dětskou nemocnici u sv. Anny, školky nebo domovy seniorů.

Většina vánočních trhů, jako je ten na náměstí Rathausplatz, je letos otevřena. Adventní akci stále dominuje pandemie. Existují přísná pravidla, která je třeba při návštěvě dodržovat. Oblast tržnice je oplocená na náměstí Rathausplatz. Kontroly 2-G probíhají u vchodů.

Volně přístupné je pouze prostředí, tedy vánoční svět v parku – včetně srdíčka. Pokud tam však chcete jezdit ring game nebo ruské kolo, potřebujete certifikát 2,5G. Jinými slovy: výsledek testu PCR je také platným dokladem o přístupu.

Slavnostně vyzdobený dárek v centru tržiště letos pochází z lesů Esterhazy v okrese Mattersburg. Je to 30 metrů vysoký a kolem 130 let starý smrk. U příležitosti 100. výročí Burgenlandu symbolizuje strom příslušnost „nejmladší spolkové země“ k Rakousku, bylo zdůrazněno.