Zermatt

0 33

Na italské hranici kantonu Valais na západě Švýcarska, na konci 30 km dlouhého Nikolaital, leží Zermatt, vesnice na úpatí Matterhornu, nejfotografovanější horou světa.

Na italské hranici kantonu Valais na západě Švýcarska, na konci 30 km dlouhého Nikolaital, leží Zermatt, vesnice na úpatí Matterhornu, nejfotografovanější horou světa. Zermatt symbolizuje image Švýcarska: vysoce vysokohorský, strhující a originální. Téměř jedna třetina z 4000 metrů hor v Alpách jsou seskupeny kolem tohoto střediska slavné vrcholky, které jsou navštěvovány horolezci z celého světa od prvního úspěšného výstupu na Matterhorn v roce 1865. Hotelů a restaurací jsou na světové úrovni, a lyžařská oblast je nejen nejvyšší v Alpách – to je také jeden z nejlépe rozvíjejí a nejpohodlnější na světě, což napínavé sportovní zážitky na nejstrmějších svazích ve světě – a že 365 dní v roce. Podnebí je vynikající kvality: s 300 slunečných dní v roce, je zde méně srážek než kdekoliv jinde ve Švýcarsku. Vzduch v Zermattu je jasné, suchý a čistý, protože od roku 1947 jsou pouze elektrická auta bez spalovacího motoru povolen provoz v obci. Věci jsou trochu odlišné v Zermattu. Zermatt – svět sám pro sebe.

 

SWI28Matterhorn je více než zázrak stvoření. Díky svým tvarem a jedinečné solitérní postavení, je považován za ztělesnění hory. Ale je tu ještě víc: neexistuje známější hora na světě, jehož přirozený tvar je tak blízko pyramidy jako Matterhorn. Tvar pyramidy symbolizuje spojení mezi přírodou a kulturou, krajiny a historie. V důsledku obrovské síly, kdy Afrika byla blíž k Evropě před 100 miliony lety a oceán mezi oběma kontinenty začala ustupovat. 50000000 roky později, velké skupiny hornin začal se změnit a složit a Matterhorn se narodil z horninového masivu nutit svou cestu vzhůru. Je dominantou a symbolem Švýcarska a nejkrásnější a nejfotografovanější horou světa. Matterhorn překonal poprvé  dne 14. července 1865. Čtyři ze sedmi mužů – vedl Angličan Edward Whymper – ztratili své životy jako výsledek. Všichni mluví o Zermattu a tragédie na Matterhorn. Lano, které bylo přivázaný Edward Whymper a otec a syn Taugwalder z Zermattu do zbytku nešťastné lana skupiny, pak se přetrhl při sestupu.
Allalinhorn (nebo Allalin) je jedním z nejjednodušších a populární 4000 metrových vrcholů v Alpách, protože běží těsně pod vrcholem na téměř 3500 m nm, a samotný vrchol se dostanete z horní stanice asi dvě hodiny. Summit se nachází v Mischabel Ridge (Mischabelkamm) mezi Saastal a Mattertal údolí, a je součástí skupiny Allalin, jehož součástí je i Alphubel, na Strahlhorn a Rimpfischhorn. Allalinhorn je bílá špička mezi horolezeckých metropolí Saas-Fee a Zermatt. Jako by z kokpitu, můžete přehlédnout téměř celé západní Alpy od Allalinhorn.

Železnice má přímé spojení v Brig a Visp na moderní úzkorozchodné železnice na Matterhorn Gotthard železnice, která přijíždí do Zermattu po hodině a půl jízdy přes drsné a romantické Nicolaital údolí.