Cihlové Město Toulouse

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Toulouse je město v jihozápadní Francii na řece Garonně, 580 km jižně od Paříže. Aglomerace Toulouse s 1 117 000 obyvateli tvoří jednu z nejrychleji rostoucích aglomerací v Evropě a čtvrtou největší ve Francii. Toulouse je jedno z hlavních evropských center leteckého a kosmického průmyslu. Nachází se zde ústředí společnosti Airbus, navigačního systému Galileo, satelitního systému SPOT, nebo vesmírné centrum pod záštitou CNES (francouzsky Centre National d’Études SpatialesNárodní středisko pro kosmický výzkum), jež je největším evropským kosmickým centrem. Místní univerzita patří mezi nejstarší v Evropě (založena r. 1229)

Toulouse bylo založeno kolem roku 300 př. n. l. jako významné centrum galských kmenů, jmenovitě Volků Tectosagů. Bylo několikrát dobyto Římany, známý je zejména případ konzula Quinta Servilia Caepiona Staršího. Tolosa se již před Caesarovým záborem Galie stala součástí římského světa, později byla centrem významného hrabství (postava hraběte toulouského je známa z filmové série Angelika) a jeho představitelé se podíleli na první křížové výpravě (Raimund z Toulouse). Po rozšíření učení valdenských a tažení proti albigenským bylo Toulouse dobyto severofrancouzskými rytíři a přestože jej touloská hrabata po rozpadu kruciáty získala zpět, vymřením jejich linie roku 1271 bylo společně s celým Languedocem připojeno k doméně francouzských králů. Svůj význam si udrželo až do přelomu 18. a 19. století, kdy začalo postupně upadat do regionálního průměru. Městu se dokonce naprosto vyhnula průmyslová revoluce. Ve 20. století se sem však vláda rozhodla přemístit vojenský a letecký průmysl, což dokázalo oblast opět probudit.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”864″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”link_image” css_animation=”fadeIn” css=”.vc_custom_1563621710232{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”863″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”link_image” css_animation=”fadeIn” css=”.vc_custom_1563621109870{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Klima v Toulouse je teplé teplo s středomořským podnebím , které je degradováno, protože Albi se vyznačuje velmi suchým a horkým létem, slunečným podzimem, mírnou zimou a pramenem silných dešťů a prudkých bouří, stejně jako krupobití.  Toulouse má v průměru 34 horkých dnů a 33 mrazivých dnů v roce. Roční průměrná teplota je 13,4 °C . Nejžhavější teplota někdy zaznamenány v Toulouse, je 44 °C

V předvečer revoluce má obyvatelstvo Toulouse 60 000 obyvatel: v roce 1886 jich je 150 000. Během sto let se počet obyvatel téměř ztrojnásobil. S tímto nárůstem v průběhu devatenáctého století se noví obyvatelé zdržovali hlavně na předměstí, což však nebránilo změně vzhledu centra města. První polovina tohoto století bude žít dědictví osvícení: je to zkrášlení a vzduch. Během druhé poloviny, Toulouse lidé čerpali inspiraci z Paříže Haussmann. Toulouse bylo stále středověké město: nevyvážené plotem velkých konventů, obklopených starými hradbami, přecházejícími úzkými a klikatými uličkami.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”865″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”link_image” css_animation=”fadeIn” css=”.vc_custom_1563621265815{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}”][vc_column_text]Okolí Toulouse je obsazené od Paleolithic nižší, ale oni jsou jen stopy lidského zaměstnání neolitu, který být nalezený ve formě vesnice jak v Villeneuve-Tolosane . Jiné stopy okupace od člověka v 8. století  století př. n. l. a byl nalezen jak dokazovaný nekropole Saint-Roch okres (k rue du Feretra), objevený v roce 2002.

Mimořádný růst populace města Toulouse od devadesátých let minulého století je způsoben kombinací pozitivní přirozené rovnováhy a vysoké čisté migrace, která je způsobena především příchodem obyvatel ze všech zemí. Francouzské regiony, včetně zámořských, ale i přistěhovaleckých. Co se týče francouzských zámořských populací, po celém městě se rozkládají především Antilleans , sekundárně Reunionese a Mahorais . Nicméně, Saint-Michel okres je znán být sousedství největší karibské komunity v Toulouse.

Architektura Toulouse je poznamenána cihlovou výstavbou, jehož teplá oranžovo-červená barva dá tomu přezdívku “růžového města”. Tento materiál byl zaveden Římany v 1. století BC, jak ukázaly ruiny římských hradeb Place Saint-Jacques. Od konce XVIII století, cihla byla široce zahrnuta v sádře.

Pierre de Gorsse, v článku nazvaném Jak se naše růžové fasády staly bílou? publikováno v časopise l’Auta z května 1942 hlásí pořadí Capitoulů ze dne 15. června 1783, „ že všechny vnější fasády Domy současného města, v případě stavění nebo oprav Budoucnost by byla natřena nebo omítnuta v bílém “tak”, že tím, že bude soutěžit s utvářením pouličních lamp, které město již začíná užívat, zvyšuje, odrazem, hmotu svého světla “.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”860″ img_size=”750×430″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”link_image” css_animation=”fadeIn” css=”.vc_custom_1563621482628{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}”][vc_column_text]Doky a břehy Garonne. Nábřeží Henri-Martin a nábřeží Tounis postavené z cihel, které absorbují povodně, mohou procházet podél řeky a objevovat staré mosty Toulouse. Pont Neuf, 220 metrů dlouhý, je považován za nejstarší most v Toulouse, nicméně je mistrovským dílem a prvním mostem, který odolal mnoha povodním Garonne. St. Peterova most je ocelový most postavený v roce 1987 . O něco dále v Garonne je Bazacle, brod, kde se usadil první Toulouse. Dnes tvoří hráz, která udržuje dostatečnou hladinu vody v Garonne během letních měsíců. Na březích řeky je viditelná nemocnice La Grave a její kaple sv. Josefa de la Grave, a to díky kopuli kaple pokryté mědí . V blízkosti Garonne je také vodárenská věž Toulouse, která obsahuje galerii fotografických výstav.

Canal du Midi , uvedena jako světové dědictví UNESCO od roku 1996 v provozu ve městě, na deseti kilometrech Ponts Jumeaux až Ramonville-Saint-Agne a Canal de Brienne, od roku 1760 spojuje Garonne s mosty Twin Bridges při průjezdu zámkem Saint-Pierre , jsou pozoruhodnými místy města.

Objeví se náměstí Place de la Trinité a rue des Filatiers, pozoruhodné architektury sídel a luxusní fasády budov. Rue des Filatiers se nachází dům Calas, a na konci ulice kostel Dalbade.

Některé veřejné budovy jsou pozoruhodné jako stanice Matabiau se nachází na okraji Canal du Midi , vězení Saint-Michel a palác Niel, který byl postaven na staré opevnění Toulouse pro instalaci maršála Francie Adolphe Niel . A římský amfiteátr Purpan – Ancely je jednou z mála prakticky nedotčených staveb římských dob.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”862″ img_size=”750×430″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”link_image” css_animation=”fadeIn” css=”.vc_custom_1563621580308{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”861″ img_size=”750×430″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”link_image” css_animation=”fadeIn” css=”.vc_custom_1563621653806{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Cihla byla používána hlavně v oblasti, protože geologické prostředí, které neposkytuje žádný kámen. Přeprava kamenů je drahá. Naopak, jíl , který umožňuje výrobu cihel, je zde hojný. Dnes je cihla zvýrazněna jako symbol města. V moderních konstrukcích se však používá pouze jako dekorativní obložení.

Architektura je kromě cihel také poznamenána přítomností oblázků. Cihla je velmi drahá, zejména pro nižší třídy. V důsledku toho jsme si koupili minimum cihel a střídali jsme cihly řadami oblázků. Tyto oblázky pocházejí z menšího lůžka Garonne a svědčí o předkové činnosti, která nyní zmizela, rybaření z písku. Skládala se ze sbírání aluvia z lůžka Garonne. Dnes jsou tyto domy postavené v oblázcích předmětem velmi důležitých spekulací s nemovitostmi, což vede k přemrštěným prodejním cenám. Nakonec si všimněte, že tato architektura oblázků není specifická pro Toulouse, člověk najde podobné stavby v celém údolí Garonne v okolí Toulouse.

Pásové bulváry určují jednu z největších chráněných oblastí ve Francii. Dědictví církevních staveb zahrnuje baziliku sv. Sernina a klášter Jakobínů (loď s centrálními sloupy v palmách). Toulouse je francouzské město s nejvíce sídly renesance, kvůli zlatému věku pastel, a nejvíce intramural zvonkohry.

Památník Joany z Arku v Toulouse. V poslední době se vyvinuly turistické lokality, například návštěvy letišť Airbus (včetně montážních linek A380 ), muzea moderního a současného umění a prostoru Cité de l’Espace. Katedrála sv. Štěpána, osvětlení mostů na Garonne,

Toulouse je domovem mnoha pozoruhodných budov. Nejznámější je Capitol , která sídlí radnice, sál Illustrious, opera a symfonický orchestr, a místo stejného jména . Na zadní straně Capitol, Capitol dungeon se nachází v parku a zahrnuje prostory turistické kanceláře . Místo Wilson Nachází se u vchodu do centra města v dolní části uličky Jean-Jaurès je náměstí, jehož cihlové budovy jsou postaveny soustředně kolem parku. Je to živé místo s mnoha terasami barů, kaváren a kin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply