Město kontroluje zpáteční dopravu turistů
Ve Vídni bylo pár turistů nakaženo virem korony. Podle „Wien heute“ nyní krizový tým města zkoumá možnosti dostupné pro zpáteční dopravu nemocných turistů. Turisté z Německa se před cestou do Vídně účastnili karnevalové akce ve své domovské zemi a mohli tam být nakaženi. Pak odešli do Vídně, kde byli také pozitivně testováni – více v Coronavirus: další čtyři infekce ve Vídni . Momentálně jsou v bytě ve městě, které nesmí opustit. Z tohoto důvodu nyní krizový tým města zkoumá, jak se vypořádat s infikovanými turisty. „U infikovaných turistů je samozřejmě důležitá sekrece. Možnosti pro toto jsou v současné době zkoumány. To znamená, zda necháme lidi tady v karanténě nebo zda jsou vráceni zpět na svou domovskou adresu v hygienicky bezpečném transportu, “řekl Andreas Huber, mluvčí vídeňské profesionální záchranné služby,„ Wien heute “. Ve Vídni jsou čtyři nové případy lidí nakažených virem korony. Pracovní skupina Ministerstva zdravotnictví a vnitra oznámila na své každodenní tiskové konferenci v neděli. Případy byly potvrzeny městským radním Peterem Hackerem (SPÖ).
Město Vídeň vyhlásilo: Co musím zvážit s novým koronovým virem? Jak se mohu chránit před koronovým virem? Stejně jako u sezónní chřipky se doporučuje následující opatření:
Umyjte si ruce několikrát denně mýdlem a vodou nebo dezinfekčním prostředkem na bázi alkoholu. Pokud zakašlete nebo kýcháte, zakryjte si ústa a nos tkání nebo loktem (nikoli rukama). Tkáň okamžitě zlikvidujte a poté si umyjte ruce. Vyvarujte se přímého kontaktu s nemocnými lidmi. Za jakých podmínek mohu být novým koronovým virem ovlivněn? ‼️Pokud máte níže uvedené příznaky – zejména pokud jste byli v Číně za posledních 14 dní – žádáme, abyste okamžitě zavolali na 1450: ‼️ 👉 horečka 👉 kašel 👉 dušnost 👉 potíže s dýcháním Ve vážnějších případech může infekce způsobit pneumonii nebo těžký respirační syndrom. Existují také mírné formy (příznaky nachlazení) a infekce bez příznaků. V současnosti se předpokládá, že průběh nemoci u nového koronaviru je méně závažný než u SARS a MERS . V Rakousku byly dva případy pozitivně testovány na virus koron ve státě Tyrolsko a tři případy ve Vídni. (K 27. únoru 2020). Myslím, že jsem podezřelý. Co musím udělat? Pokud máte výše uvedené příznaky – zejména pokud jste byli v Číně za posledních 14 dní – mějte na paměti následující: 👉 Zůstaň doma. 👉 Zavolejte prosím na zdravotní telefon 1450. Pokud jste z ČR v žádném případě nejezděte vlakem či autobusem nebo leteckou přepravou!!! 👉 Řekněte zaměstnancům telefonicky Pobyt byl Číně nebo například v Itálii, kde jsi byl a kdy kdy začaly příznaky. Poté obdržíte další radu, kterou byste měli pečlivě dodržovat. Pokud kašlete nebo kýcháte, zakryjte si ústa a nos tkání nebo loktem (nikoli rukama). Tkáň okamžitě zlikvidujte a poté si umyjte ruce. Co se stane, když budu kontaktovat někoho, kdo je podezřelý z toho, že je koronavirus? Budete kontaktováni zdravotnickým úřadem (obecní úřad 15) a měli byste dávat pozor na známky, jako je horečka a kašel, dokud nebude možné dát vše jasné. Co se stane, když jsem podezřelý? Záchranná služba ve Vídni vás vyzvedne a odveze do nemocnice Kaiser-Franz-Josef. Tam budete ubytováni a budete se o ně starat v izolačních podmínkách ve speciálně určených odděleních. Možná infekce koronavirem může být vyloučena nebo potvrzena do 48 hodin. Oddělení v Kaiser-Franz-Josef-Spital, které se specializuje na diagnostiku a léčbu, má desetileté zkušenosti a má nejvyšší technický standard. Kdy dostanu vše jasné? Nález je k dispozici nejpozději po 48 hodinách. Karanténa je 14 dní! https://www.mzcr.cz/ nejbližší stanice krajské hygienické stanice je Hodonín tel +420 518 398 611 Vídeň: +43 1 4000-87890
Related Posts
Leave a Reply