Nevada

Nevada západní stát Spojených Států Amerických. Nevada je sedmý nejrozsáhlejší je 35 nejlidnatější a 9. nejméně hustě obydlená z 50 Spojených států . Téměř tři čtvrtiny Nevady lidí žijí v Clark County , v metropolitní oblast Las Vegas ráj , kde jsou umístěny tři ze čtyř největších měst USA. Nevada je oficiálně známý jako “Stříbrný stát” vzhledem k významu stříbra k jeho historii a ekonomiku.  Nevada hraničí se státem Oregon na severozápadě, Idaho na severovýchodě, Kalifornie na západě, Arizona na jihovýchodě a Utah k východně.

River Humboldt protíná stát od východu na západ přes severní části státu. Několik řek vytéká z Sierra Nevada na východ, včetně řek Walker , Truckee  a Carson . Všechny tyto řeky jsou pitné, končí v jezerech Walker Lake , Pyramid Lake a Carson. Přítoky řeky Snake jsou až na dalekém las-vegas-02severu, zatímco řeky Colorado , která zároveň tvoří velkou část hranice s Arizonou pramení v  jižní Nevadě.

Pohoří, z nichž některé mají vrcholy nad 13.000 stop (4000 m), svěží lesy vysoko nad pouštní plání, vytváří nebe ostrůvky. V údolí jsou často v nadmořských výškách přes 3000 stop (910 m), zatímco některé ve střední Nevadě jsou nad 6000 stop (1800 m).

nevada-4Las Vegas se nachází  v Mohavské poušti . Oblast dostává méně deště v zimě. Terén je také nižší, většinou pod 4000 stop (1200 m), vytváření podmínek pro horké letní dny a ochladí se na chladných zimních nocí (v důsledku teplotní inverze ).

Nevada a Kalifornie mají zdaleka nejdelší diagonální linie (ve vztahu k směrů) jako státní hranice ve výši těsně přesahující 400 mil (640 km). Tato linka začíná v Lake Tahoe téměř 4 míle (6,4 km) od pobřeží (ve směru hranice), a pokračuje k řece Colorado , kde spojuje hranice Nevady, Kalifornie a Arizony 12 mil (19 km) jihozápadně od Laughlin mostu. Největší pohoří v jižní části státu je pohoří Spring , jen na západ od Las Vegas. Nejnižší bod státu je podél řeky Colorado, jižně od Laughlin.

Leave a Reply