Kappl

Kappl leží mezi skupinou obcí Verwall na severu a skupinou Samnaun na jihu. Je to nejvíce rozsáhlá obec, která má 96 názvů samostatných částí a je proto obcí s nejvíce názvy v Rakousku. V Srpnu 2005 došlo v Paznaunu k nebývalé povodňové katastrofě. Více než 30% ulic bylo zaplaveno nebo zničeno. Na týden se do údolí nebo do obce Kappl mohl dostat pouze letecky.

Katolický farní kostel Svatý. Antonius der Einsiedler: V Kapplu byla velmi brzy kaple, která byla zasvěcena poustevníkovi sv. Antonia, od kterého jméno pochází, “ba’r Kopla” v roce 1398 je poprvé zmiňována prokazatelně. Místo této kaple byl postaven kostel v letech 1480 – 1482, nejprve sbor a věž a později loď. V roce 1663 byl tento kostel rozšířen o téměř polovinu (vysvěcení v roce 1666), v roce 1692 byla pro věž postavena nová přilba.

V zážitkovém parku Sunny Mountain v nadmořské výšce 1830 m bude letní dovolená povyražením pro celou rodinu. Přátele pěší turistiky se těší z rozsáhlého sportovního a rodinného putování z údolí nahoru do hor. V Kapplu Vás očekává 610 ubytovacích zařízení všech kategorií. 40 km sjezdovek a deset lanovek vyveze lyžaře a snowboardisty do nadmořské výšky 2.960 m. Kappl leží 10 km od Ischglu a jednoho z největších skiareálů Tyrolska Silvretta Arena.

Našim hostům test SARS-CoV-2 zdarma  před odjezdem. Zkušení pracovníci renomovaného virologického ústavu Lékařské univerzity v Innsbrucku jsou k dispozici každý čtvrtek od 9:00 do 13:00 (2020) a zajišťují, abyste před odjezdem dostali výsledek testu. Více informací v turistické kanceláři: +43 50 990Silvretta karta all inclusive: zdarma Všechny lanovky v Galtür, Ischgl, Kappl a See

  • Koupaliště a bazény
  • Použití veškeré veřejné dopravy
  • Zdarma mýtné na Silvretta High Alpine Road
  • Alpinarium Galtür & muzeum lanovek Ischgl
  • Děti a mládežnický klub Paznaun pro všechny děti a mládež

Provoz lanovky od 26. června do 27. září 2020 v Paznaunu

  • Viz: 26. června – 20. září 2020
  • Galtür: 3. července – 27. září 2020
  • Kappl: 3. července – 20. září 2020
  • Ischgl: 3. července – 13. září 2020

Vezměte prosím na vědomí, že změny mohou být provedeny kdykoli kvůli charakteru situace. Horské dráhy a tým turistické rady Paznaun-Ischgl jsou kontaktovatelné telefonicky nebo e-mailem, pokud si chcete před pobytem znovu zkontrolovat.

Turistický průvodce v němčině: https://issuu.com/ischgl.com/docs/wochenprogramm-sommer-2013/4

Kappl se může pochlubit rozsáhlou sítí turistických stezek, které se pohybují v obtížích od lehkých po náročnější výlety. Nezáleží na tom, zda jste mladí nebo mladí v srdci, turista pro volný čas nebo zkušený horolezec – Tyrolsko má perfektní stezku pro každou úroveň dovedností a vkus. Užijte si krátké a snadné túry s velkou vyhlídkou na zastavení nebo odpočinek nebo vyzkoušejte náročnější prohlídku údolími a soutěskami oblasti Paznaun a až na horské stezky v nadmořské výšce 1300 metrů. Svědění jít? Jednoduše si oblékněte turistické boty, uchopte batoh a dobijte hory!

Úzká stezka se vine přes svěží zelené louky a vede vás přes pastviny krav a jemné zvonění jejich zvonů. Před vámi vás čekají působivé vrcholky hor a zasněžené vrcholky. Kappl se může pochlubit rozsáhlou sítí turistických tras pro všechny úrovně obtížnosti. Pokud se cítíte jako krátký průzkum hor v oblasti Paznaunu, doporučujeme mnoho snadných nebo středních stezek. Pokud hledáte trochu větší výzvu, jednoduše si vyberte jednu z černých stezek, některé z nich s délkou více než 30 kilometrů a více než 1300 vertikálních metrů.


Od náměstí vesnice v Kappl pokračujte po obecní silnici do osady Ulmich. Před Haus Alpenheim jeďte po pravé straně úzkou uličkou a konečně se vydejte na stezku. Stezka pokračuje podél louky a lesních radostí k Bildstöckln a malé kapli. U kaple se vydáte po úzké stezce doleva, kolem několika hromádek sena, které se plazí nedotčeným Fatlartalem bohatým na květiny. Pokračujte kolem křišťálově čisté temně modré Riepasee a konečně se dostanete k Kieler Höhenweg, který vás zavede přímo do Seßgradu a do Niederelbehütte, které leží v nadmořské výšce 50 metrů. Podél Seßgradu se za 20 minut dostanete na Kappler – Kopf ve výšce 2 404 m, odkud je nádherný výhled na Untertal a okolní alpskou krajinu regionu Paznaun.

Čas který je potřeba: 7 hod

Výškový rozdíl: 1200 m

 

Lanovkou se dostanete na horskou stanici Dias. Směrem č. 8 a Waldkrone se dostanete na Kieler vysokou výškovou cestu č. 512 přes Stertabach, který vás zavede do Niederelbehütte (2310 m), kde je Ruggler- a Fatlarspitze vždy v dohledu. Niederelbehütte se nachází na horském hřebeni obklopeném dvěma horskými jezery v Hinteren Seßladtal. Pod alpskou chatou vás zavede stezka (č. 8) ze Seßsee, na začátku se byt opravdu velmi strmý nakonec do Schwarzsee. Pokračujte kolem Schwarzsee a vydejte se přes Steinhalde, až se velmi strmým hřebenem dostanete k vysokému Kreuzjochspitze s výškou 2919 metrů. Zde se otevírá úchvatný panoramatický výhled, který rozhodně stojí za úsilí o výstup.

Čas který je potřeba: 8 hod

Délka: 21 km

Výškový rozdíl: 1100 m


Z návsi je trasa, jak je uvedeno v prohlídce č. 13, vás zavede do Ruhesteinkapelle. Tato kontemplativní lesní mýtina vás zve, abyste se odmlčeli a chvíli zůstali.
Nad kaplí, vlevo na křižovatce, túra míří podél Seßladbachu na cestu č. 5 až po Untere Seßladalpe, kde byste chtěli ochutnat sýr a mléko. Cesta dále pokračuje přes Seßladtal a poskytuje výhled na Oberen Seßladalpe a Niederelbehütte, které jsou ve výšce 2300 m součástí pohoří Verwall. Vodopád a Seßsee pod Niederelbehütte také umocňují působivé horské panorama.

Čas který je potřeba: 11 hod

Délka: 25 km

Výškový rozdíl: 2520 m

Leave a Reply