Vyškov, Czech Republic

Město kontroluje zpáteční dopravu turistů

Ve Vídni bylo pár turistů nakaženo virem korony. Podle „Wien heute“ nyní krizový tým města zkoumá možnosti dostupné pro zpáteční dopravu nemocných turistů.

Turisté z Německa se před cestou do Vídně účastnili karnevalové akce ve své domovské zemi a mohli tam být nakaženi. Pak odešli do Vídně, kde byli také pozitivně testováni – více v Coronavirus: další čtyři infekce ve Vídni . Momentálně jsou v bytě ve městě, které nesmí opustit. Z tohoto důvodu nyní krizový tým města zkoumá, jak se vypořádat s infikovanými turisty. „U infikovaných turistů je samozřejmě důležitá sekrece. Možnosti pro toto jsou v současné době zkoumány. To znamená, zda necháme lidi tady v karanténě nebo zda jsou vráceni zpět na svou domovskou adresu v hygienicky bezpečném transportu, “řekl Andreas Huber, mluvčí vídeňské profesionální záchranné služby,„ Wien heute “.

Ve Vídni jsou čtyři nové případy lidí nakažených virem korony. Pracovní skupina Ministerstva zdravotnictví a vnitra oznámila na své každodenní tiskové konferenci v neděli. Případy byly potvrzeny městským radním Peterem Hackerem (SPÖ).


Město Vídeň vyhlásilo:
Co musím zvážit s novým koronovým virem?
Jak se mohu chránit před koronovým virem?
Stejně jako u sezónní chřipky se doporučuje následující opatření:

Umyjte si ruce několikrát denně mýdlem a vodou nebo dezinfekčním prostředkem na bázi alkoholu.
Pokud zakašlete nebo kýcháte, zakryjte si ústa a nos tkání nebo loktem (nikoli rukama). Tkáň okamžitě zlikvidujte a poté si umyjte ruce.
Vyvarujte se přímého kontaktu s nemocnými lidmi.
Za jakých podmínek mohu být novým koronovým virem ovlivněn?

‼️Pokud máte níže uvedené příznaky – zejména pokud jste byli v Číně za posledních 14 dní – žádáme, abyste okamžitě zavolali na 1450: ‼️

👉 horečka
👉 kašel
👉 dušnost
👉 potíže s dýcháním

Ve vážnějších případech může infekce způsobit pneumonii nebo těžký respirační syndrom. Existují také mírné formy (příznaky nachlazení) a infekce bez příznaků. V současnosti se předpokládá, že průběh nemoci u nového koronaviru je méně závažný než u SARS a MERS . V Rakousku byly dva případy pozitivně testovány na virus koron ve státě Tyrolsko a tři případy ve Vídni. (K 27. únoru 2020).

Myslím, že jsem podezřelý. Co musím udělat?
Pokud máte výše uvedené příznaky – zejména pokud jste byli v Číně za posledních 14 dní – mějte na paměti následující:

👉 Zůstaň doma.
👉 Zavolejte prosím na zdravotní telefon 1450.
Pokud jste z ČR v žádném případě nejezděte vlakem či autobusem nebo leteckou přepravou!!!
👉 Řekněte zaměstnancům telefonicky
Pobyt byl Číně nebo například v Itálii, kde jsi byl a kdy
kdy začaly příznaky.
Poté obdržíte další radu, kterou byste měli pečlivě dodržovat.
Pokud kašlete nebo kýcháte, zakryjte si ústa a nos tkání nebo loktem (nikoli rukama). Tkáň okamžitě zlikvidujte a poté si umyjte ruce.
Co se stane, když budu kontaktovat někoho, kdo je podezřelý z toho, že je koronavirus?
Budete kontaktováni zdravotnickým úřadem (obecní úřad 15) a měli byste dávat pozor na známky, jako je horečka a kašel, dokud nebude možné dát vše jasné.

Co se stane, když jsem podezřelý?
Záchranná služba ve Vídni vás vyzvedne a odveze do nemocnice Kaiser-Franz-Josef. Tam budete ubytováni a budete se o ně starat v izolačních podmínkách ve speciálně určených odděleních. Možná infekce koronavirem může být vyloučena nebo potvrzena do 48 hodin. Oddělení v Kaiser-Franz-Josef-Spital, které se specializuje na diagnostiku a léčbu, má desetileté zkušenosti a má nejvyšší technický standard.

Kdy dostanu vše jasné?
Nález je k dispozici nejpozději po 48 hodinách.
Karanténa je 14 dní!

https://www.mzcr.cz/
nejbližší stanice krajské hygienické stanice je Hodonín tel +420 518 398 611
Vídeň: +43 1 4000-87890

Related Posts

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.
Děkujeme za zaslání vašeho komentáře!
Chcete-li hlasovat, musíte být přihlášeni.