Město kontroluje zpáteční dopravu turistů

Ve Vídni bylo pár turistů nakaženo virem korony. Podle „Wien heute“ nyní krizový tým města zkoumá možnosti dostupné pro zpáteční dopravu nemocných turistů.

Turisté z Německa se před cestou do Vídně účastnili karnevalové akce ve své domovské zemi a mohli tam být nakaženi. Pak odešli do Vídně, kde byli také pozitivně testováni – více v Coronavirus: další čtyři infekce ve Vídni . Momentálně jsou v bytě ve městě, které nesmí opustit. Z tohoto důvodu nyní krizový tým města zkoumá, jak se vypořádat s infikovanými turisty. „U infikovaných turistů je samozřejmě důležitá sekrece. Možnosti pro toto jsou v současné době zkoumány. To znamená, zda necháme lidi tady v karanténě nebo zda jsou vráceni zpět na svou domovskou adresu v hygienicky bezpečném transportu, “řekl Andreas Huber, mluvčí vídeňské profesionální záchranné služby,„ Wien heute “.

Ve Vídni jsou čtyři nové případy lidí nakažených virem korony. Pracovní skupina Ministerstva zdravotnictví a vnitra oznámila na své každodenní tiskové konferenci v neděli. Případy byly potvrzeny městským radním Peterem Hackerem (SPÖ).


Město Vídeň vyhlásilo:
Co musím zvážit s novým koronovým virem?
Jak se mohu chránit před koronovým virem?
Stejně jako u sezónní chřipky se doporučuje následující opatření:

Umyjte si ruce několikrát denně mýdlem a vodou nebo dezinfekčním prostředkem na bázi alkoholu.
Pokud zakašlete nebo kýcháte, zakryjte si ústa a nos tkání nebo loktem (nikoli rukama). Tkáň okamžitě zlikvidujte a poté si umyjte ruce.
Vyvarujte se přímého kontaktu s nemocnými lidmi.
Za jakých podmínek mohu být novým koronovým virem ovlivněn?

‼️Pokud máte níže uvedené příznaky – zejména pokud jste byli v Číně za posledních 14 dní – žádáme, abyste okamžitě zavolali na 1450: ‼️

👉 horečka
👉 kašel
👉 dušnost
👉 potíže s dýcháním

Ve vážnějších případech může infekce způsobit pneumonii nebo těžký respirační syndrom. Existují také mírné formy (příznaky nachlazení) a infekce bez příznaků. V současnosti se předpokládá, že průběh nemoci u nového koronaviru je méně závažný než u SARS a MERS . V Rakousku byly dva případy pozitivně testovány na virus koron ve státě Tyrolsko a tři případy ve Vídni. (K 27. únoru 2020).

Myslím, že jsem podezřelý. Co musím udělat?
Pokud máte výše uvedené příznaky – zejména pokud jste byli v Číně za posledních 14 dní – mějte na paměti následující:

👉 Zůstaň doma.
👉 Zavolejte prosím na zdravotní telefon 1450.
Pokud jste z ČR v žádném případě nejezděte vlakem či autobusem nebo leteckou přepravou!!!
👉 Řekněte zaměstnancům telefonicky
Pobyt byl Číně nebo například v Itálii, kde jsi byl a kdy
kdy začaly příznaky.
Poté obdržíte další radu, kterou byste měli pečlivě dodržovat.
Pokud kašlete nebo kýcháte, zakryjte si ústa a nos tkání nebo loktem (nikoli rukama). Tkáň okamžitě zlikvidujte a poté si umyjte ruce.
Co se stane, když budu kontaktovat někoho, kdo je podezřelý z toho, že je koronavirus?
Budete kontaktováni zdravotnickým úřadem (obecní úřad 15) a měli byste dávat pozor na známky, jako je horečka a kašel, dokud nebude možné dát vše jasné.

Co se stane, když jsem podezřelý?
Záchranná služba ve Vídni vás vyzvedne a odveze do nemocnice Kaiser-Franz-Josef. Tam budete ubytováni a budete se o ně starat v izolačních podmínkách ve speciálně určených odděleních. Možná infekce koronavirem může být vyloučena nebo potvrzena do 48 hodin. Oddělení v Kaiser-Franz-Josef-Spital, které se specializuje na diagnostiku a léčbu, má desetileté zkušenosti a má nejvyšší technický standard.

Kdy dostanu vše jasné?
Nález je k dispozici nejpozději po 48 hodinách.
Karanténa je 14 dní!

https://www.mzcr.cz/
nejbližší stanice krajské hygienické stanice je Hodonín tel +420 518 398 611
Vídeň: +43 1 4000-87890

Leave a Reply